Zapisy na SUPER BUDĘ GOLD OLD - Białołęcki Uniwersytet III Wieku (semestr wiosenny 2024)

wróć

SUPER BUDA GOLD OLD to nazwa Białołęckiego Uniwersytetu III Wieku, który Fundacja AVE zainaugurowała we współpracy z Urzędem Dzielnicy Białołęka w ubiegłym roku.


Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a seniorzy przyjęli go entuzjastycznie. Pan Wojciech: „Zabawa świetna. Oby tak dalej!”, pani Anna: „Wspaniałe zajęcia. Ciekawe i pozwalające poznać inne kultury i wymiary. Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał”.


Dlatego ruszyły zapisy na kolejny, wiosenny semestr. Inauguracja odbędzie się we czwartek 9 maja 2024 roku o g. 10 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Ceramicznej 9a. Studenci nie tylko otrzymają indeksy (najpilniejsi mogą liczyć na specjalne nagrody i tytuły naukowe), ale również będą uczestniczyli w widowiskowym i pełnym eksperymentów wykładzie z… chemii.


– Oprócz zajęć z historii, psychologii, medycyny muzyki wprowadzamy też wykłady i ćwiczenia stricte naukowe, które pokażą seniorom potencjał przedmiotów ścisłych w codziennym życiu – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE, „rektor” Super Budy Gold Old.      


Ale oprócz wykładów stacjonarnych (w CAM Ceramiczna) i plenerowych, zaplanowano też varsavianistyczne wycieczki zabytkowymi autobusami, a nawet spływ kajakowy.


Terminy zajęć w semestrze wiosennym 2024: 9, 21, 23 V, 4, 6, 18 i 20 VI 2024.


Udział bezpłatny, dzięki dofinansowaniu projektu przez m.st. Warszawa – Dzielnicę Białołęka. Zapisy przez elektroniczny formularz na stronie fundacjaave.pl oraz sms 608178447.

 

  • ZAPISZ SIĘ NA WIOSENNY SEMESTR BIAŁOŁĘCKIEGO UTW - KLIKNIJ

 

 

  • Dołącz też do Chóru Seniora GOLD OLD AVE - KLIKNIJ