ZAGRAJMY W ZIELONE KAJAKI - zapisy na bezpłatne spływy Wisłą: 20, 21.08 i 4, 10.09

wróć

Każdy chyba w dzieciństwie grał w zielone. A Fundacja AVE od 9 lat zaprasza do kajakowych gier wiślanych. Trwa tegoroczna odsłona programu „Zagrajmy w kajaki”, która tym razem dedykowana będzie wiślanej przyrodzie.

– W 2022 roku zaplanowaliśmy 9 spływów kajakowych Wisłą – zarówno w Warszawie, jak i między Karczewem a Modlinem – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Podczas każdego z nich odbywać się będą warsztaty, przybliżające wiślaną faunę i florę. Zrealizowaliśmy już 5 wypraw, które cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem. Kolejne cztery - przed nami.

Do udziału zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, zwłaszcza całe rodziny z dziećmi. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreślają organizatorzy.

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 8 do 16 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl. Udział bezpłatny. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. 

Na spływ 4 września zaproszeni są przede wszystkim SENIORZY!!!

 

  • ZAPISY:
  • 20 VIII, Wisła (Warszawa-Modlin) - KLIKNIJ
  • 21 VIII, Wisła (Karczew-Port Czerniakowski) - KLIKNIJ
  • 4 IX, Wisła DLA SENIORÓW (!) (Plaża Romantyczna-Plaża Żoliborz) - KLIKNIJ
  • 10 IX, Wisła (Port Czerniakowski-Kępa Tarchomińska) - KLIKNIJ