ZAGRAJMY W ZIELONE KAJAKI - zapisy na bezpłatne spływy Wisłą

wróć

Każdy chyba w dzieciństwie grał w zielone. A Fundacja AVE od 9 lat zaprasza do kajakowych gier wiślanych. Właśnie rusza tegoroczna odsłona programu „Zagrajmy w kajaki”, która tym razem dedykowana będzie wiślanej przyrodzie.

– Zaplanowaliśmy 9 spływów kajakowych Wisłą – zarówno w Warszawie, jak i między Karczewem a Modlinem – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Podczas każdego z nich odbywać się będą warsztaty, przybliżające wiślaną faunę i florę.

Do udziału zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, zwłaszcza całe rodziny z dziećmi. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreślają organizatorzy.

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 8 do 16 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl. Udział bezpłatny. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. 

Terminy spływów wrześniowych opublikujemy w połowie sierpnia.

  • ZAPISY:
  • 30 VII, Wisła (Port Czerniakowski-Port Żerański) - KLIKNIJ
  • 7 VIII, Wisła (Plaża Romantyczna-Plaża Żolborz) - KLIKNIJ
  • 13 VIII, Wisła (Port Żerański-Modlin) - KLIKNIJ
  • 14 VIII, Wisła (Karczew-Port Czerniakowski) - KLIKNIJ
  • 15 VIII, Wisła (Port Czerniakowski-Port Żerański) - KLIKNIJ