ZAGRAJMY W KAJAKI - bezpłatne spływy Wisłą // lipiec 2021

wróć

Czy można grać w kajaki? Okazuje się, że tak! Fundacja AVE we współpracy z Biurem Marketingu Urzędu m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców stolicy na pełne niespodzianek wiślane gry kajakowe! Od lipca do września w wybrane weekendy będzie można poznać rozmaite odcinki Wisły, a przy okazji odkryć historyczny, kulturowy i sportowy potencjał rzeki.

– Zaplanowaliśmy 12 wypraw na różnych odcinkach szlaku wiślanego od Karczewa do Modlina – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – W naszej ofercie mamy zarówno spływy rekreacyjne z animacjami sportowymi na postojach, jak i wyprawy z gawędą historyczną o rzece oraz wyprawy dedykowane szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, podczas których w trakcie spływu odbywać się będą gry na wzór miejskich oraz plenerowe warsztaty naukowe.

Z projektu może skorzystać każdy – od dzieci po seniorów. Wyprawy zabezpieczają ratownicy WOPR i przewodnicy, każdy więc może czuć się bezpiecznie. Fundacja zapewnia również nowoczesne dwuosobowe kajaki polietylenowe z osprzętem, a w przypadku imprez zaczynających się lub kończących poza Warszawą – również transport busami.  

Udział bezpłatny, dzięki współfinansowaniu projektu przez m.st. Warszawa. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące poszczególnych tras i link do elektronicznego formularza do zapisów:

  • SOBOTA 17 VII, spływ rekreacyny Karczew-Port Czerniakowski 
  • NIEDZIELA 18 VII, spływ rekreacyjny Białołęka-Modlin 
  • SOBOTA 24 VII, spływ ze śluzowaniem i gawędą historyczną Port Żerański-Nowodwory - KLIKNIJ
  • NIEDZIELA 25 VII, spływ (DLA RODZIN Z DZIEĆMI) ze śluzowaniem i warsztatami dla dzieci MUZYCZNA WISŁA Port Czerniakowski-Port Żerański  - KLIKNIJ

Terminy sierpniowych i wrześniowych – zostaną ogłoszone na początku każdego miesiąca.