UWAGA SZKOŁY!!! Rozdajemy Kleksowe audiobooki!!!

wróć

To świetna wiadomość i znakomity prezent na koniec roku szkolnego. Fundacja AVE dzięki wsparciu stołecznego biura edukacji przygotowała dla uczniów klas I-IV z białołęckich szkół 5 tysięcy bezpłatnych audiobooków „Z Kleksem przez Białołękę”. O tym, kto je dostanie razem ze świadectwem podczas uroczystości zakończenia roku – decyduje kolejność zgłoszeń.

„Z Kleksem przez Białołękę” to wydana w ubiegłym roku książka Bartłomieja Włodkowskiego. Składa się na nią 13 opowiadań dla dzieci o przeszłości warszawskiej Białołęki. Historie prowadzą od XVI wieku do czasów współczesnych, a łączy je para sympatycznych bohaterów. To czwartoklasiści, Tola i Janek, którzy przenoszą się w czasie i przeżywają niesamowite przygody.

Kleksowy sukces

Publikacja zebrała świetne recenzje i zyskała wielką sympatię czytelników. Cały nakład rozszedł się w mgnieniu oka, udało się też wspólnie z młodymi przygotować scenariusze kolejnych Kleksowych opowiadań. Kolejny tom ukaże się jeszcze w tym roku. A w Noc Muzeów odbyła się premiera 3 filmów rysunkowych, zrealizowanych na podstawie książki przez grupę Kolor Kolektyw.  

– Cieszę się bardzo, że Kleks autentycznie dotarł do dzieciaków i zainteresował lokalną historię! – mówi autor. – Podczas lekcji i wycieczek zabytkowym autobusem, które prowadzę bardzo często uczniowie sami przejmują prowadzenie, bo – jak się okazuje – czytali książkę i dokładnie pamiętają wszystkie przygody Kleksa, Toli i Janka!     

Fundacja Ave otrzymała ponad pół tysiąca niezwykle ciepłych recenzji od rodziców i małych czytelników. Książeczka jest świetna. 7-latek nie może się oderwać. Mnie też się bardzo podoba – Marta Solus. Mój syn ma dziesięć lat i jest bardzo zainteresowany historią Tarchomina i Białołęki. Książkę przeczytał w ciągu jednego dnia. Bardzo mu się podobała i czeka na kolejne części – Elżbieta. Pewnej soboty usiadłam ze Starszakiem do wieczornego czytania. Wybrałyśmy "Kleksa". Po każdym kolejnym rozdziale widziałam małe oczy pełne nadziei i słyszałam pytanie: "Jeszcze jeden?". Tym sposobem było już grubo po 22, a my rozmawiałyśmy o wojnie, chorobach zakaźnych i innych przypadkach. Bartek Włodkowski ma u 200 % szacunku u mojego szkraba! – Iwona.

Audiobook do wzięcia

Dlatego plejada znakomitych aktorów nagrała audiobooka z opowiadaniami Kleksowymi. Słuchowiska wyreżyserował Tomasz Mitrowski, przez wiele lat związany z Białołęckim Zagłębiem Teatralnym, a adaptację tekstu przygotowała Justyna Bargielska, znana pisarka i laureatka prestiżowych nagród literackich. Wystąpili m.in. Mateusz Michnikowski, Helena Chorzelska, Bogusława Oksza-Klossi, Iwona Turek, Jolanta Gacka, Leon Kostrubiec, Paweł Mitrowski, Piotr Śmiejczak i Marcin Turek. A w role najmłodszych bohaterów brawurowo wcielili się ich rówieśnicy - Ida Kostrubiec i Tymek Mitrowski.

Udało się wydać 5 tys. egz. audiobooków, dedykowanych uczniom z młodszych klas szkół podstawowych z Białołęki. Mają być prezentem wręczanym przez nauczycieli podczas zakończenia roku szkolnego.  

– Ponieważ Kleks „działa” i buduje lokalną tożsamość, chcemy, aby dotarł do szerokiego grona odbiorców, żeby każde dziecko na Białołęce miało szansę poznania przeszłości miejsca, w którym mieszka – mówi Włodkowski.

Audiobooki dla klas można otrzymać bezpłatnie. Zgłoszenia powinni dokonywać nauczyciele poprzez wypełnienie elektronicznego formularza:

Decyduje kolejność zgłoszeń. Z tymi, którzy „załapią się” na wydawnictwo, Fundacja AVE skontaktuje się mailowo i telefonicznie, aby ustalić sposób przekazania płyt.   


 

 

 

Próbka audiobooka "Z Kleksem przez Białołękę":

 

Więcej o "Z Kleksem przez Białołękę":

.