SUPER BUDA NA SIARCZANEJ - jesień 2024 (zapisy)

Dotychczasowe 3 edycje okazały się hitem, a zapisy za każdym razem trwały jedynie niespełna… 40 minut! Mowa o „Super Budzie na Siarczanej”, czyli uniwersytecie dzieci, prowadzonym, przez Fundację AVE i Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6 przy wsparciu m.st. Warszawy – Dzielnicy Targówek. Obecnie rusza jesienny semestr weekendowych zajęć naukowych z różnych dziedzin wiedzy dla dzieci w wieku 5-12 lat.

– Cieszymy się, że małym mieszkańcom Targówka nasza propozycja przypadła do gustu – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – W ubiegłorocznej edycji zajmowaliśmy się w szczególny sposób dziejami Powstania Styczniowego, a teraz część zajęć dedykujemy historii Powstania Warszawskiego w związku z 80. rocznicą tego zrywu. W szczególny sposób będziemy poznawali wydarzenia związane z Bródnem i Targówkiem!

21 września 2024 o g. 10 rozpoczyna się nowy semestr. Spotkania odbywać się będą w wybrane soboty do końca listopada. Zaplanowano 7 dni fascynujących warsztatów naukowych z różnych dziedzin wiedzy od nauk ścisłych po humanistyczne. Będzie też sporo wiedzy o historii lokalnej Targówka i Warszawy. Każdego dnia dla uczestników przygotowano 2, 3 lub 4 unikatowe zajęcia warsztatowe.

– Jak na prawdziwej uczelni, nasi studenci otrzymają indeksy, a na zakończenie semestru – najpilniejsi mogą liczyć na tytuły naukowe bakałarzy, magistrów i doktorów oraz… nagrody – dodaje Włodkowski. – Oczywiście nie będzie żadnych klasówek ani sprawdzianów!

Warto dodać, że Fundacja AVE prowadzi Super Budę od 15 lat. Studiowało na niej blisko 2 tys. dzieci. Do niedawna działała wyłącznie na warszawskiej Białołęce. Teraz jest obecna również przy Siarczanej 6. Wiele osób po zakończeniu naukowej przygody dołącza do wolontariatu Fundacji AVE i pomaga przy realizacji zajęć.

Dzięki dofinansowaniu projektu przez Dzielnicę Targówek,  projekt jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są poprzez elektroniczny formularz na stronie fundacjaave.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń poprzez stronę fundacjaave.pl.

>>> ZAPISY DO SUPER BUDY NA SIARCZANEJ – jesień 2024 – KLIKNIJ

•    Terminy zajęć SUPER BUDY NA SIARCZANEJ: 21, 28 września, 12, 26 października, 9, 23, 30 listopada 2024.

•    W przypadku pytań, wątpliwości - zapraszamy do kontaktu: avetki@wp.pl, 608 178 447.