RELACJA Z KONCERTU MONIUSZKO TOUR - 27 X 2019

wróć

Co to był za wieczór! Przede wszystkim dziękujemy ponad 400-osobowej, entuzjastycznej publice, która wysłuchała i nagrodziła owacjami na stojąco koncert "Moniuszko Tour", jaki Fundacja AVE zorganizowała w Parafii św. Franciszka z Asyżu na Tarchominie w niedzielę 27 X 2019. Cieszymy się z tak ciepłego przyjęcia w nowym miejscu, wszak kościół franciszkowy gościł nas po raz pierwszy. A koncert, prezentujący twórczość Moniuszki w nietypowym ujęciu, bo na chóry i orkiestrę perkusyjną (!) - był kolejnym wydarzeniem w ramach projektu dofinansowanego przez Program Niepodległa i m.st. Warszawa-Dzielnicę Białołęka.

Zaprezentowaliśmy różnorodne utwory Stanisława Moniuszki - od IV Litanii Ostrobramskiej poprzez mało znane i rzadko wykonywane Sonety po wybrane pieśni. A wszystko w historycznym anturażu białołęckich rocznic: okrągłego stołu z Henrykowa, papieża z Choszczówki i 80-letniego chóru z Płud, o których barwnie opowiadał Bartek Włodkowski. Cieszymy się, że nasze artystyczno-historyczne propozycje spotykają się od wielu lat z tak gigantycznym zainteresowaniem. :) I obiecujemy nie przestawać... :)

Brawa dla wykonawców. Zagrali i zaśpiewali - chóry: Ave z Białołęki (przygotowanie Bartek Włodkowski), Camerata Varsovia (przygotowanie Elżbieta Siczek), Oktawian (przygotowanie Barbara Hijewska), orkiestra perkusyjna MARIMBAND, soliści: Małgorzata Rudnicka, Katarzyna Krzyżanowska, Adam Sławiński, Michał Rajewski, organy: Andrzej Mikulski, dyrygenci: Barbara Hijewska i Michał Niedziałek. A całości dopełniły świetle malunki na żywo w wykonaniu KOLOR KOLEKTYW - Kama Fundichely i Krzysztof Rychta. Cieszymy się, że możemy realizować tak duże i ciekawe przedsięwzięcia artystyczne. A Wy też się cieszycie?Jak było? Piszcie!

 *** Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” oraz m.st. Warszawy-Dzielnicy Białołęka. *** fot. Maciej Zawistowski

Galeria foto z koncertu: KLIKNIJ