RELACJA Z KONCERTU MONIUSZKO TOUR

wróć

Ależ się działo!!! Chyba do tej pory Białołęka takich rzeczy nie słuchała ani nie oglądała. Jakie cudne i niecodzienne brzmienia okraszone świetlnymi obrazami zagościły w niedzielny wieczór 15 IX w kościele Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach! To koncert MONIUSZKO TOUR, podczas którego przy bardzo licznej (świątynia pękała w szwach!) i entuzjastycznej publiczności (dziękujemy zwłaszcza za kilkuminutowe owacje na stojąco!) świętowaliśmy rozmaite historyczne rocznice, dotyczące Białołęki i snuliśmy gawędę o papieżu z... Choszczówki, 70-latce z Płud, 80-letnim białołęckim chórze, Moniuszce z Zegarynki na Białołęce Dworskiej i wielu, wielu innych wątkach, osobach i tematach...

Różnorodny repertuar moniuszkowski (od "IV Litanii Ostrobramskiej" przez "Sonety" i pieśni ze "Śpiewnika Domowego" po fragmenty "Halki") w nietypowych aranżacjach Michała Niedziałka brawurowo wykonali: chóry AVE, Camerata Varsovia i Oktawian, jedyna w Polsce perkusyjna orkiestra MARIMBAND, organista Andrzej Mikulski oraz świetni soliści: Małgorzata Rudnicka (sopran), Katarzyna Krzyżanowska (alt), Andrzej Wiśniewski (tenor) i Michał Rajewski (bas). Dyrygowali: Barbara Hijewska i Michał Niedziałek, a całość poprowadził Bartek Włodkowski. Do tego światłem malowali (i czarowali!!!) Kama Fundichely i Krzysztof Rychta z Kolor Kolektyw.

Dziękujemy za to wspólne świętowanie, za olbrzymi aplauz i żywiołowe przyjęcie tym bardziej, że przygotowania do koncertu trwały ponad pół roku, a zwłaszcza dla chórzystów były niezwykle intensywne i wymagające (dali radę świetnie!). Cieszymy się również i jesteśmy zaszczyceni, że w koncercie wziął udział Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, który w pięknych słowach podziękował wykonawcom.

A jeśli zdjęcia Maćka Zawistowskiego Państwa zaintrygowały, to śpieszymy z informacją, że będzie jeszcze okazja posłuchać tych niecodziennych moniuszkowskich brzmień w październiku i listopadzie. Śledźcie naszą stronę www.fundacjaave.pl.

Koncert został zrealizowany w ramach projektu "Fajerka Pradziadka Franciszka 3" i "Moniuszko Tour", dofinansowanych ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” oraz m.st. Warszawy-Dzielnicy Białołęka. Dziękujemy!

Galeria foto z koncertu: KLIKNIJ