KRESKÓWKA 360° - OGLĄDAJCIE 25 IX 22

Na Piknik św. Gabriela przy kościele św. Mateusza w Warszawie, ul. Ostródzka, Fundacja AVE przygotowała dla najmłodszych prawdziwy hit: kreskówkę w nowoczesnej technologii 360°! To adaptacja opowiadania "Pastorałka" ze zbioru opowiadań o historii dzielnicy "Z Kleksem przez Białołękę" autorstwa Bartłomieja Włodkowskiego.

- To już trzeci film animowany z serii przygód Toli, Janka i Kleksa - mówi autor książki. - Ale ten jest wyjątkowy, bo widzowie mogą poczuć się, jakby byli uczestnikami wydarzeń.

Obraz powstał we współpracy z wytwórnią Filipa Pelca w najnowocześniejszej technologii i ogląda się go w goglach 3D! Poza tym opowiada historię, związaną z zabytkową kamienicą przy Modlińskiej 257. Przypomnijmy, że właśnie ruszył remont tego jednego z najważniejszych zabytków Białołęki, w którym od jesieni 2023 roku zaplanowano centrum aktywności lokalnej.

Plenerowe kino będzie działało w niedzielę 25 IX przy kościele przy ul. Ostródzkiej w Warszawie w g. 15-18.30 w namiocie Fundacji AVE. Pokazy zaplanowano co 15 minut.

• Projekt współfinansuje m.st. Warszawa-Dzielnica Białołęka.
  • Projekt dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
  • Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2022"