KONCERT KOLĘDOWY CHÓRU AVE, 29.01.2023, g. 16, Marki-Pustelnik

wróć

– Będzie wesoło i nastrojowo; radośnie i refleksyjnie; ciekawie i zaskakująco… – tak Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Ave i kwartetu smyczkowego. Wydarzenie odbędzie się 29 I 2023 roku o g. 16 w kościele MB Królowej Polski w Markach-Pustelniku przy ulicy Jutrzenki 26.

Porwą publiczność

W programie występu znajdą się zarówno kolędy najbardziej znane i lubiane, jak i te powszechnie nieodkryte. A oprócz muzyki na słuchaczy czeka też cała masa świątecznych gawęd i opowieści.

– Od strony muzycznej koncert będzie bardzo różnorodny – dodaje Włodkowski. – Zabrzmią zarówno wielogłosowe utwory chóralne a capella jak i z towarzyszeniem instrumentów, nasze solistki uraczą pięknymi kompozycjami Noskowskiego i Seroczyńskiego, a wreszcie porwiemy do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników, bo kolędy najlepiej brzmią w dużych składach. Zagra też zespół fletowy Szkoły Sióstr Rodziny Maryi w Markach. 

Chór z tradycjami

Chór AVE to mieszany zespół wokalny, który działa od 1939 roku przy białołęckim kościele Narodzenia NMP w Płudach oraz Fundacji Ave. Obecnie tworzy go 45 osób, głównie licealiści, studenci i dorośli, którzy wykonują różnorodną muzykę wielogłosową od klasyki po rozrywkę. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, kilka nagranych płyt oraz występy w Filharmonii Narodowej, telewizji i radiu. Współpracuje z muzykami Filharmonii Warszawskiej i Polskiej Opery Królewskiej. Na zamówienie zespołu Jerzy Cembrzyński, laureat Grammy, skomponował trzy oratoria. Chór śpiewa też co roku na Placu Zamkowym podczas Orszaku Trzech Króli.   

Chórowi towarzyszyć będzie znakomity kwartet smyczkowy Andrzeja Bohdanowicza, który tworzą zawodowi, uznani muzycy.   

Wstęp wolny.