KAJAKIEM CZERWONYM 2019 Kanałem Żerańskim i Wisłą - link do zapisów

wróć

Po raz kolejny Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy – Dzielnicy Białołęka oraz Programu Niepodległa zaprasza na bezpłatne rodzinne spacery kajakowe Kanałem Żerańskim i białołęcką Wisłą z gawędą historyczną.

- Obchodzimy właśnie 100 lat od powstania koncepcji budowy Kanału Żerańskiego, którą opracował inż. Tadeusz Tillinger – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – To świetna okazja, żeby poznać ten wyjątkowy akwen Warszawy, a także nieco białołęckich historii, które działy się nad wodą: dzieje dwóch wielkich bitew z XVII i XIX wieku, lądowań balonów, wizyty króla Stasia na Tarchominie czy przeprawy partyzantów w 1944 roku.

22 czerwca i 13 lipca trasa będzie wiodła Kanałem Żerańskim – z Portu do granic Białołęki na Kobiałce. Z kolei 29 czerwca oraz 6 lipca zaplanowano odcinek wiślany - z Portu Żerańskiego na Kępę Tarchomińską. Za każdym razem uczestnicy pokonają ok. 17 kilometrów oraz będą mieli okazję się śluzować i poznać dzieje tego unikatowego urządzenia wodnego.  

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny. Ubiegłoroczne edycje biły rekordy popularności. Chętnych było kilkukrotnie więcej niż miejsc. Wyprawy zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR, dlatego każdy może czuć się bezpiecznie. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.

– Na dwie wyprawy białołęcką Wisłą sugerujemy nie zabieranie bardzo małych dzieci. Decydując się na ten spływ warto mieć za sobą minimalne doświadczenie w prowadzeniu kajaka. Wisła to rzeka kapryśna i wymagająca. Natomiast spływy Kanałem Żerańskim są świetną okazją do nabycia podstawowych umiejętności – dodaje Włodkowski. – Także w przypadku gwałtownego wiatru zastrzegamy możliwość rezygnacji z wypływania na Wisłę, jeśli mogłoby to stanowić zagrożenie dla uczestników. Wówczas popłyniemy Kanałem.

Każdy spływ startuje z Portu Żerańskiego (pod wiaduktem w ciągu ulicy Modlińskiej, na lewym brzegu) o g. 9.30. Zakończenie ok. g. 14/15, zapewniamy transport z miejsca zakończenia spływów na Kępie Tarchomińskiej i Kobiałce z powrotem do Portu. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl (w zakładce „Kajakiem Czerwonym 2019” znajdują się stosowne linki). Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy.

Jeśli nie ma miejsc pod linkami - prosimy o maila na avetki@wp.pl z imieniem, nazwiskiem, nr tel. kontaktowego, a wówczas zapisujemy Państwa na listę rezerwową.

Linki do zapisów:

22 VI 2019, Kanał Żerański (Port-Kobiałka) - KLIKNIJ

29 VI 2019, Kanał Żerański i białołęcka Wisła (Port-Kępa Tarchomińska) - KLIKNIJ

6 VII 2019, Kanał Żerański i białołęcka Wisła (Port-Kępa Tarchomińska) - KLIKNIJ

13 VII 2019, Kanał Żerański (Port-Kobiałka) - KLIKNIJ