Galeria laurek z 8. PIOSENKI DLA MAŁEGO POWSTAŃCA

wróć

To jeden z tych projektów, z których jesteśmy prawdziwie dumni! Realizujemy go razem z Biurem Edukacji m.st. Warszawy od 9 lat (w tym roku była 8. edycja, ponieważ ubr. pandemia uniemożliwiła organizację tego wyjątkowego spotkania).

2 VIII o g. 10 przed Kolumną Zygmunta 300 dzieci z warszawskiego Lata w Mieście pod egidą zespołu VIS-A-VIS i Magdy Schabowskiej zaśpiewało powstańcze piosenki w hołdzie Warszawskim Dzieciom 1944 roku. Poznawaliśmy też wyjątkowy dziecięcy powstańczy dziennik "Jawnutkę", jaki ukazywał się od 12 VIII do 23 IX 44 roku, a nawet wręczyliśmy uczestnikom specjalne wydanie tej gazety!

Niezwykle wzruszające było spotkanie z "Sosenką" - Zofią Czekalską, łączniczką z Chrobrego II, niesamowitą 98-latką, której zaśpiewaliśmy gromko "Dwieście lat". I od której usłyszeliśmy ważne przesłanie: "Nieść chętnie pomoc innym!"

A potem poszliśmy ze śpiewem pod Pomnik Małego Powstańca, gdzie dzieciaki zostawiły swoje urocze laurki dla Małego Powstańca. Znajdziecie je w tej galerii...

Dziękujemy Wszystkim za obecność, dziękujemy "Sosence", dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom, dziękujemy za obecność Pani Prezydent Renacie Kaznowskiej, dziękujemy Biuru Edukacji i dziękujemy z całego serca muzykom i wolontariuszom.

  • Galeria z wydarzenia oraz galeria laurek dziecięcych dla Małego Powstańca: KLIKNIJ