8. URSYNOWSKA AKADEMIA KAJAKOWA - linki do zapisów

wróć

Po raz ósmy Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy – Dzielnicy Ursynów zaprasza mieszkańców Ursynowa na rodzinne spływy kajakowe. Zaplanowano cztery trasy na Narwi i jej kanałach, Bzurze, Wkrze oraz Orzycu.

- Bardzo się cieszymy, że w poprzednich edycjach nasza propozycja cieszyła się gigantycznym zainteresowaniem – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Chętnych do udziału było prawie trzykrotnie więcej niż miejsc. W tym roku zwiększyliśmy pulę i mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób będzie mogło aktywnie spędzić czas na wodzie.   

Wyprawy Fundacji AVE zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR, dlatego każdy może czuć się bezpiecznie. Spływy otwarte są zarówno dla osób doświadczonych, jak i dla nowicjuszy. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.  

Za każdym razem uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. – To dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie – wyjaśnia Włodkowski. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej.
Na niedzielę 23 czerwca zaplanowano bardzo interesujący i mało znany szlak Narwi wokół Pułtuska, połączony z kilkukilometrowymi, malowniczymi kanałami. 7 lipca Ursynowianie pokonają Bzurę w okolicach Sochaczewa, 21 lipca dolny odcinek Wkry, a 25 sierpnia malowniczy, wąski Orzyc.  

Każdy spływ startuje sprzed ursynowskiego ratusza o g. 9. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Organizatorzy zapewniają transport busami sprzed ratusza Dzielnicy Ursynów na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 25-30 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Jeśli nie ma miejsc pod linkami - prosimy o maila na avetki@wp.pl z imieniem, nazwiskiem, nr tel. kontaktowego, a wówczas zapisujemy Państwa na listę rezerwową.

Linki do zapisów:

SPŁYW NARWIĄ 23 VI 2019 - KLIKNIJ

SPŁYW BZURĄ 7 VII 2019 - KLIKNIJ

SPŁYW WKRĄ 21 VII 2019 - KLIKNIJ

SPŁYW ORZYCEM 25 VIII 2019 - KLIKNIJ