12. WOLSKA AKADEMIA KAJAKOWA - link do zapisów

wróć

Po raz dwunasty Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Wola zaprasza mieszkańców na rodzinne spływy kajakowe. Zaplanowano cztery trasy na Utracie, Orzycu, Rawce i Narwi.

- W ubiegłych latach nasza propozycja cieszyła się gigantycznym zainteresowaniem – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Udało się stworzyć na Woli kajakowe środowisko, a chętnych do udziału zwykle jest wielokrotnie więcej niż miejsc. Cieszymy się z takiej popularności naszego programu, zwłaszcza, że każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR.

3 trasy – Utratą, Orzycem i Narwią - dostępne są również dla osób niedoświadczonych, spływ Rawką organizatorzy polecają nieco bardziej doświadczonym kajakarzom. – Ta rzeka ma charakter zwałkowy. Trzeba pokonywać zwalone drzewa, bystrza i liczne jazy – wyjaśnia Włodkowski – dlatego konieczne są umiejętności sprawnego prowadzenia kajaka.

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. – To dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie – wyjaśnia Włodkowski. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej.

20 lipca odbędzie się pionierska wyprawa Utratą do Żelazowej Woli. – Oblicze tej niedużej rzeczki zmienia się – dodaje Włodkowski. – Z nieciekawej „smródki” przeobraziła się w całkiem ciekawy szlak kajakowy, a dodatkową atrakcję jest przepłynięcie przez park przy dworku Chopina. 28 lipca będzie można popłynąć malowniczym dopływem Narwi – rzeką Orzyc, 17 sierpnia dziką Rawką, a 1 września Narwią z okolic zapory w Dębe do Modlina.  

Każdy spływ startuje sprzed wolskiego ratusza o g. 9. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Organizatorzy zapewniają transport busami sprzed ratusza Dzielnicy Wola na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową. Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 30-35 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Jeśli nie ma miejsc pod linkami - prosimy o maila na avetki@wp.pl z imieniem, nazwiskiem, nr tel. kontaktowego, a wówczas zapisujemy Państwa na listę rezerwową.

LINKI DO ZAPISÓW:

20 lipca, Utrata - KLIKNIJ

28 lipca, Orzyc - KLIKNIJ

17 sierpnia, Rawka - KLIKNIJ

1 września, Narew - KLIKNIJ