Zapisy na 26. semestr SUPER BUDY/SUPER BUDY BIS - wiosna 2023

wróć

Z radością ogłaszamy zapisy na 26. wiosenny semestr Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci, czyli SUPER BUDY, prowadzonego przez Fundację AVE przy wsparciu m.st. Warszawy i Fundacji LOTTO. Gorąco zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat. Białołęcki Uniwersytet Dzieci to ekscytujące weekendowe zajęcia naukowe!

Te

SUPER BUDA i SUPER BUDA BIS - co to jest? czym się różnią?

 

UWAGA!!!

Nowe osoby, które chcą rozpocząć przygodę z Białołęckim Uniwersytetem Dzieci zapisują się do grupy SUPER BUDA BIS.

Dotychczasowi studenci zapisują się do grupy, w której uczestniczyli W SEMESTRZE JESIENNYM (SUPER BUDA lub SUPER BUDA BIS).

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele w białołęckich szkołach, w ratuszu oraz w różnych instytucjach naukowych na terenie Warszawy. 

TERMINY

  • Terminy zajęć SUPER BUDY w semestrze wiosennym 2023: 11, 18 III, 1, 22 IV, 6, 20 V, 4, 17 VI 2023.
  • Terminy zajęć SUPER BUDY BIS w semestrze wiosennym 2023: 11, 25 III, 15, 23 IV, 13, 27 V, 3, 17 VI 2023.

 JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Prosimy o zapis poprzez nasz formularz elektroniczny.

Do wypełnionego formularza należy załączyć plik z potwierdzeniem dokonania opłaty semestralnej:

70 zł/os/semestr (w przypadku rodzeństw 50 zł/os/semestr) - pieniądze należy wpłacić przelewem na konto Fundacji AVE, ul. Ceramiczna 29/1, 03-126 Warszawa, nr rachunku: 30 1090 1841 0000 0001 1538 0835 z adnotacją "PROJEKT UNIWERSYTET DZIECI".

Każda zapisana skutecznie osoba otrzyma maila z potwierdzeniem zapisu. Jeśliby potwierdzenie nie przyszło - prosimy o kontakt: avetki@wp.pl.

INNE INFORMACJE

> SZCZEGÓŁOWE PROGRAMY ZAJĘĆ będą publikowane z tygodniowym wyprzedzeniem. Z reguły zajęcia odbywają się w różnych konfiguracjach czasowych w przedziale g. 9.30-14.30 (student uczestniczy jednego dnia w 2, 3 lub 4 zajęciach). W semestrze odbędzie się ok. 25 unikatowych zajęć z różnych dziedzin wiedzy. Inauguracja semestru odbędzie się dla obydwu grup - SUPER BUDY i SUPER BUDY BIS w SOBOTĘ 11 marca 2023 w g. 10.30-12.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. van Gogha 1.  

> ZAPISY NA POSZCZEGÓLNE ZAJĘCIA odbywają się poprzez system do zapisów na naszej stronie internetowej. Linki wysyłamy rodzicom studentów mailem. Na inaugurację nie trzeba się osobno zapisywać. 

> Zapisanie dziecka na zajęcia oznacza wyrażenie zgody na prowadzenie dokumentacji fotograficznej i filmowej zajęć na potrzeby promocyjno-sprawozdawcze Fundacji AVE. Deklaracja udziału w BUD oznacza również wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji mailowych o działaniach Fundacji AVE.

CO ZROBIĆ, JEŚLI TERMINY SUPER BUDY LUB SUPER BUDY BIS NIE ODPOWIADAJĄ?

  • Osoby, które powinny studiować na SUPER BUDZIE, a wolałyby skorzystać z terminów SUPER BUDY BIS (i odwrotnie), prosimy kontakt mailowy: avetki@wp.pl, biuro@fundacjaave.pl.

***
W przypadku pytań, wątpliwości - zapraszamy do kontaktu: avetki@wp.pl, 608 178 447.

***

 

    

 

 

 

 

(Naftowa) SUPER BUDA!

W marcu startuje 26. semestr Super Budy – Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci, prowadzonego przez Fundację Ave. Do udziału zaproszeni są studenci w wieku 6-13 lat, na których czeka kilkanaście ekscytujących weekendowych zajęć z różnych dziedzin wiedzy.

– Słowo „naftowa” przy nazwie naszego uniwersytetu nie oznacza, że będziemy chcieli uruchamiać rafinerię – śmieje się  Agnieszka Włodkowska z Fundacji AVE, koordynatorka projektu. – Po prostu wiosenny semestr w szczególny sposób dedykowany będzie Ignacemu Łukasiewiczowi, którego poznawać będziemy nie tylko w ramach warsztatów chemicznych, fizycznych i historycznych, ale też ekonomicznych, dziennikarskich i artystycznych.

Geniusz po 14 semestrach

Każdy student otrzyma indeks, a po ukończeniu semestru – tytuł naukowy. – Zaczynamy od bakałarza – wyjaśnia Włodkowska. – Potem jest magister, doktor, docent, doktor habilitowany, paru profesorów i jeszcze kilka innych. Obecnie najwyższy tytuł to „Geniusz”.

Może nim poszczycić się zaledwie dwóch studentów w całej historii Super Budy. Ostatnio otrzymał go Maciej Młynarczyk po ukończeniu aż 14 semestrów dziecięcej uczelni.

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele na terenie szkół podstawowych na Białołęce oraz w różnych instytucjach naukowych w Warszawie i na Mazowszu. Są też zajęcia plenerowe. – Obecnie funkcjonują dwie grupy – Super Buda i Super Buda Bis, które mają zajęcia w różnych terminach – wyjaśniają organizatorzy. – Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z naszych uniwersytetem, zapraszamy do grupy Super Buda Bis.    

Jest SUPER!

Białołęcki Uniwersytet Dzieci wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Świadczy o tym liczba chętnych, kilkukrotnie przekraczająca liczbę miejsc, ale też opinie od rodziców i samych studentów, takie jak te: Super!!! To nasz 7 semestr z Super Budą i nigdy nie było nudno! Bernardetta Wojtania; Jestem niezwykle wdzięczna za pomysły, organizację i wielkie serce, które dajecie dzieciakom. Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo, bardzo doceniam. Joanna Celusta.

Inauguracja już w sobotę 11 marca 2023 roku o g. 10.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. W programie między innymi zajęcia o węglu i grafenie, który poprowadzą naukowcy związany z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa oraz Fundacja LOTTO.