II BIAŁOŁĘCKA AKADEMIA KAJAKOWA - zapisy na spływy

wróć

Rozpoczyna się II odsłona „Białołęckiej Akademii Kajakowej”, która w pierwszej edycji biła rekordy popularności i skutecznie zachęcała do aktywności fizycznej całe rodziny, ale także i seniorów.

– W tym roku przygotowaliśmy dwie propozycje – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE, animującej przedsięwzięcie. – W pięć kolejnych piątkowych wieczorów od 22 lipca zapraszamy na bezpłatne spacery kajakowe po Kanale Żerańskim, natomiast w weekendy na spływy rzekami Mazowsza.

Spacery po Kanale
Piątkowe spacery kajakowe rozpoczynać się będą w Porcie Żerańskim o g. 17.30, a zakończą o zmroku. Nie ma z góry zaplanowanego dystansu do pokonania. – Nasi ratownicy i przewodnicy dostosują trasę do możliwości i kondycji uczestników – mówią organizatorzy. – Zaplanowaliśmy też krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.   

Udział bezpłatny, obowiązuje elektroniczna rezerwacja miejsc:

  • SPACER PO KANALE 22 VII g. 17.30 - KLIKNIJ
  • SPACER PO KANALE 29 VII g. 17.30 - KLIKNIJ
  • SPACER PO KANALE 5 VIII g. 17.30 - KLIKNIJ
  • SPACER PO KANALE 12 VIII g. 17.30 - KLIKNIJ
  • SPACER PO KANALE 19 VIII g. 17.30 - KLIKNIJ

 

Weekendowo Orzycem, Skrwą i Wkrą

Z kolei 24 lipca można popłynąć Orzycem, 14 sierpnia Skrwą Prawą, a 4 września Wkrą. Zaplanowane szlaki kajakowe są dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego. Wyjątkiem jest Skrwa, na którą organizatorzy zapraszają osoby, mające doświadczenie, wszak rzeka obfituje w zwałki, bystrza i rozmaite przeszkody.  

– Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreśla Włodkowski.

Każdy z trzech spływów startuje sprzed białołęckiego ratusza o g. 9. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ. Koszt udziału: 35 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. Osoby z Ukrainy mogą uczestniczyć bezpłatnie (prosimy o kontakt: avetki@wp.pl).

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Białołęka.

  • SPŁYW ORZYCEM 24 VII, g. 9 - KLIKNIJ
  • SPŁYW SKRWĄ 14 VIII g. 9 - KLIKNIJ
  • SPŁYW WKRĄ 4 IX g. 9 - KLIKNIJ