15. WOLSKA AKADEMIA KAJAKOWA - zapisy na spływy

wróć

„Wolska Akademia Kajakowa” Fundacji AVE świętuje jubileusz 15-lecia. I pomimo tak długiego stażu, wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

W tym roku znaczna część spływów dedykowana jest uczniom wolskich szkół, ale organizatorzy zaplanowali też 4 rodzinne wyprawy weekendowe. Najbliższe odbędą się 30 lipca - będzie można popłynąć Bzurą, a 6 sierpnia Bugiem.  

– Zaplanowane szlaki kajakowe są dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego – wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE.

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreślają organizatorzy.

Każdy spływ startuje sprzed wolskiego ratusza o g. 9. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową. Koszt udziału: 35 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. Osoby z Ukrainy mogą uczestniczyć bezpłatnie (prosimy o kontakt: avetki@wp.pl).

ZAPISY: KLIKNIJ