SUPER BUDA BIS, zakończenie XIX semestru, 25 I 2020, g. 12.50-15.30

W sobotę 25.01.2020 odbędzie się zakończenie zimowego semestru SUPER BUDY BIS w godz. 12.50-15.30 w Szkole Podstawowej Nr 257 przy ul. Podróżniczej 11.

Studenci będą uczestniczyli w mini zabawiae karnawałowej, przygotowanej przez wolontariuszy BUD-owych, jak również w 4 pokazach. Następnie rozdamy dyplomy i tytuły naukowe (prosimy dla porządku o wpisanie przy zapisach tytułu naukowego lub w przypadku nowych osób słowa brak).

Osoby, które nie były obecne na ostatnich zajęciach na SGGW, a chcą brać udział w konkursie na frekwencję, prosimy, aby dosłały skan lub zdjęcie indeksu (do podsumowania obecności) na adres: aga.wlodkowska@wp.pl lub sms 608178447.

Prosimy o zabaranie butów na zmianę oraz picia i jedzenia.

Program:

> Mini zabawa karnawałowo-sportowa! (prowadzą wolontariusze Fundacji Ave)
Troszkę potańczymy, troszkę się pogimnastykujemy i pobawimy. Prosimy o strój sportowy.

Pokazy naukowe:

> Co starożytni Grecy widzieli na niebie - czyli jaki jest Twój znak zodiaku? (prowadzi Lidia Lappo, Klub Astronomiczny Almukantarat)

Stworzymy własną obrotową mapkę nieba. Nauczymy się rozpoznawać gwiazdozbiory Nieba Północnego, a swoją ulubioną konstelacje będzie można zabrać do domu. Wcielimy się w starożytnych Greków próbujących uporządkować chaos rozsypanych na sklepieniu gwiazd, a na koniec zastanowimy się jaki jest naprawdę nasz znak zodiaku?

> Tajemnicze reakcje chemiczne (prowadzi Michał Bańkowski)

Parowóz, wulkan, sypiące się iskry… to tylko parę z interesujących i widowiskowych reakcji chemicznych, które będziecie mogli wykonać sami. Każda grupa trafi na inny zestaw.

> Karaczany! (prowadzi Ata Ostrowska)

Podczas zajęć dowiemy się czy karaczany są inteligentne, pomysłowe i wszystkożerne...

> Freestyle Football (prowadzi Piotrek Kowalczyk z LO H. Sienkiewicza)

Co można zrobić z piłką do nogi oprócz oczywiście jej kopania - dowiecie się podczas spotkania.