SUPER BUDA BIS, Sobota 30 XI 2019, Wyjazd do Skansenu Olęderskiego w Wiączeminie, Grupa II, g. 11-18.15

1. W sobotę 30 XI 2019 jedziemy na zajęcia do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie koło Płocka. To jeden z najnowszych skansenów w Polsce, który otrzymał w tym roku Grand Prix w konkursie na najlepsze prezentacje muzealne "Wierzba".

2. Grupa I obejmuje 46 dzieci, wyjazd sprzed ratusza Dzielnicy Białołęka o g. 11, powrót ok. g. 18.15.

3. Jedziemy autokarem z zaprzyjaźnioną firmą z Zakroczymia.

4. Na miejscu studenci będą uczestniczyli w 3 zajęciach:

WYKŁAD: "Kim byli olendrzy?"
Opowieść o osadnikach znad Wisły, którzy zaprzyjaźnili się z rzeką, wykorzystując w innowatorski sposób jej regularne wylewy.

ĆWICZENIA: "Zagrajmy w... skansen!"
Zwiedzanie Skansenu odbędzie się w formule gier i zabaw. Na ekspozycję składają się: zachowane in situ - kościół ewangelicko-augsburski z 1935 roku, budynek dawnej szkoły, cmentarz ewangelicko-augsburski; translokowane dwie zagrody olenderskie: jednobudynkowa liniowa tzw. langhoff ze wsi Kępa Karolińska oraz trzybudynkowa z oddzielnie posadowioną stodołą oraz suszarnio-powidlarnio-wędzarnią ze wsi Białobrzegi oraz odtworzony krajobraz kulturowy skreślony ręką olendrów.

ĆWICZENIA: "Co to jest muzealium etnograficzne?"
Co nam mówią przedmioty zgromadzone w kolekcjach muzealnych? Zajęcia, podczas których studenci będą mieli za zadanie odgadywanie funkcji wybranych obiektów. Warsztaty odbywać się będą z wykorzystaniem przedmiotów z inwentarza muzealiów przeznaczonych do dotykania, dzięki temu będziemy też oswajać wszechobecny, obowiązujący w muzeach "ZAKAZ DOTYKANIA".

5. PROSIMY O:

• zapisywanie POJEDYNCZO (!) rodzeństw
  • zabranie na cały dzień picia, jedzenia
  • ubranie dzieci w odpowiedni strój dostosowany do warunków pogodowych - PROSIMY O UBRANIE SIĘ W BARDZO CIEPŁE UBRANIA!
  • podanie leku przeciwwymiotnego, jeśli któreś z dzieci potrzebuje wziąć takowy przed podróżą
  • zaznaczenie w kategorii "informacje o chorobach", czy dziecko musi wziąć lek na chorbę lokomocyjna w drodze powrotnej. Jeśli nie - prosimy wpisać słowo "nie"
  • zabranie indeksów.

6. W przypadku pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt: avetki@wp.pl, 608 178 447.

7. Z grupą II może jechać 7 rodziców - wolontariuszy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętni powinni się zgłaszać mailowo: avetki@wp.pl. (Prosimy o podawanie numeru grupy).

Brak wolnych miejsc