XIV POWSTAŃCZE KAJAKI, Sobota 3 VIII, g. 13-19

Powstańczy spływ kajakowy warszawską WISŁĄ z Wawra na Białołękę (w przypadku bardzo niskiego stanu wody - na Plażę Żoliborz) 

1. Zbiórka 1 VIII o g. 13 na przystani WKW w Wawrze przy Wale Miedzeszyńskim 295 (po wejściu na wał na wysokości przystanku Kadetów, trzeba szukać poniżej wału furtki prowadzącej na przystań). PROSIMY O NIE SPÓŹNIANIE SIĘ, zwłaszcza ze względu na obecność Powstańca. Z przystani korzystamy gościnnie, nie gwarantujemy możliwości pozostawienia aut, zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską. Zakończenie ok. g. 19 albo na Kępie Tarchomińskiej na wysokości ul. Sprawnej, albo na Plaży Żoliborz przy Cytadeli. Decyzja o miejscu zakończenia zostanie podjęta w porozumieniu z Policją Rzeczną tak, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.  

2. Zapewniamy: miejsce w kajaku dwuosobowym polietylenowym (+ kapok, wiosło), opiekę przewodnika i ratowników WOPR, koszulkę imprezy, śpiewniki z piosenkami powstańczymi.

W programie (oprócz splywu):

  • parada kajaków na wysokości Starówki o g. 17 z transparentami "Pamiętamy"
  • wyścig o Kotwicę Powstania 44 roku
  • spotkanie z Powstańcem i gawęda
  • śpiewanie piosenek powstańczych pod egidem zespołu muzycznego i solistki Magdaleny Schabowskiej z Filharmonii Narodowej

3. Należy zabrać:
> czapkę, krem do opalania (KONIECZNIE!) oraz KARIMATĘ,
> prowiant wg uznania,
> podręczny bagaż (plecak) sugerujemy zapakować do foliowego worka (w kajaku zawsze można  znaleźć się nieco wody, np. z wiosła...),
> płaszcze przeciwdeszczowe,
> buty do wchodzenie do wody

4. W przypadku nieprzewidzianych kataklizmów lub złych warunków hydro-atmosferycznych zastrzegamy prawo odwołania spływu (telefonujemy wówczas do każdego uczestnika), przelotne deszcze czy zachmurzenia nie są powodem odwołania spływu. Jeśli spływ jest odwoływany przez Fundację - uczestnikom zwracane są pieniądze. Pieniądze nie są zwracane jeśli uczestnik rezygnuje ze spływu, a Fundacji nie uda się znaleźć innej osoby na zarezerwowane miejsce.

5. KOSZT: 12 zł/os dorosła, dzieci i młodzież do 18. roku życia bezpłatnie.
Spływ jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy oraz Samorządu Województa Mazowieckiego.

6. Jeżeli chcecie Państwo zapisać więcej niż jedną osobę, prosimy o wielokrotne wypełnienie formularza. Przez formularz zapisujemy JEDNĄ OSOBĘ.

7. Kontakt z Fundacją AVE: tel. 608 178 447, avetki@wp.pl

Wspierają nas